• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Kazananlar kayıpediyor..
22 Mart 2014 / Cumartesi
Fakir Yılmaz
**Ardahan'ın en hızlı okunduğu site için bir TIK yeterli..www.kuzeyanadolugazetesi.com

Bir hafta kalan yerel seçimler öncesi başta, Öcalan’ın Newroz açıklamasıyla bir hayli rahatlayan iktidar partisi AK Parti olmak üzere tüm partiler ve adayları seçimi şimdiden kazanmışlar..

Çünkü bana göre %3’ü bile bulamayacak olan HDP, DSP, SP, İP, BBP başta olmak üzere AKP, CHP ve MHP’lilere sorduğunuz da hiç kayıp eden yok, hepsi seçimi kazanmış..

Ama 17 Aralaık’ta ortaya çıkan yolsuzluk operasyon ve ard arda patlatılan tapelerle AK Parti bu seçimin en büyük prestij kaybı yaşayan partidir..

Tabi bu durum AKP’ye 4-5 puanda kayıp ettirecektir..

Yine bana göre sitti sene sola oy vereceğine inanmadığı cemaatler güvenen cHP’de bu seçimi kayı edecek olan partilerin başında gelecek..

Çünkü CHP yerel seçimlerin hemen ardından tartışılmaya başlayacak olan genel seçimde iktidar olacak kadar oy alamayacak..

Yaşanan oy artışı da, CHP’nin politikasından dolayı değil, Kürtlerle barış süreci başlatan ve bu nedenle 2-3 puan kaybı yaşayacak olan AKP’den gelen Türk oylarıdır..

Ve en önemlisi CHP beklediği oyu alamaz ise Kılıçdaroğlu ya istifa eder, yada seçim sonrası başlaması büyük muhtemel kongre tartışmaları ardından yolcu edilir..

Ya MHP’mi?O baştan kayıp etmişte, okey dönüyor..

Çünkü Devlet Bahçeli’nin tüm iyi niyetine rağmen BDP gibi bir türlü Türkiye Partisi olamadığı bu seçimler öncesi de görülmüş ve seçim sonrası CHP’de olacağı gibi bu partide de genel başkan tartışmaları başlayacaktır..

HDP ise BDP’den alacağı oyları bölüp, HDP’yi de zayıflatacak.. Ve pala bıyıklı solcu Türk abilerden beklediği oyu da alamayacaktır..

Çünkü HDP bu seçimde BDP’nin gölgesinde kalmış ve Türkiye Partisi yolunda daha körpe bir bebektir ve ulaşması gereken yere day day adımlarla ulaşamamıştır..

Kısacası hepsi kayıp edecek, demokrasi ise kazanacaktır..Bu Yazı 13567 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.