• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Başbakanın İmralı Anıları..
20 Mart 2014 / Perşembe
Fakir Yılmaz
17 Aralık'ta ortaya çıkan ve başta AKP'yi olmak üzere ülke gündemini derinden sarsan yolsuzluk operasyonları ardından yaşanan tartışmalar son sürat devam ederken, asıl bombanın 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi yani 25 Mart'ta patlatılacağı da konuşulmaktadır..

 

Yani 17 Aralık Operasyonu ile tatmin olmayan tarafların yeni bir operasyonla AKP'yi, tabi ki başında ki başbakanı bir hayli zorda bırakmayı hedefledikleri ileri sürülüyor ve bu yönde ki iddialar şimdiden internetten paylaşılmaya, hatta ucundan ucundan gösterilip, 25 Mart'ta ne gibi bir operasyon olacağını da ima etmeye başladılar..Yani ses kayıtları, tapelerle başbakanı sarsanlar şimdi de 'Dik dur eğilme' denilen adamı yıkmayı, hatta seçime bile girmesini engelleyecekleri belirtilmektedir..Tabi bunların hepsi iddia olsa da, inandırıcı gelmese de başta başbakan olmak üzere hepimiz merakla 25 Mart'ı beklediğimiz bir gerçektir..Bana sorulacak olunursa ve '25 Mart'ta yada bir gün gecikmeli de olsa seçim öncesi ne gibi bir şey olabilir?' şeklinde bir soru sorulursa ben  'hiç bir şey olmaz.

Çünkü gerek başbakan, gerek ise başbakan taraftarları bu tür saldırılara alıştı, hatta uyum sağladı diyebilirim..Buna birde başbakanın bizzat üzerinde durup, 'Alo Fatih' lerle fırçaladığı, hatta sinkaflı kelimeler kullanarak yönlendirdiği 'kalkan' medya ekibini de eklerseniz bana hak verirsiniz.

Ancak benim asıl korktuğum başkadır ve bu korkunun her an gerçekleşme ihtimalinin de göz ardı edilmemelidir..Yani başbakanın, 'Bunlar belden aşağı vuranlardır. Özel hayatı kayıt altına alanlardır, etek altı çekenleri (pornucuları) geçenlerdir' diyerek kızdığı tarafların asıl sürprizinin hiçte bunlar olmaya bileceği ve zayıf bir ihtimalde olsa 17 Aralık Operasyonundan daha ağır başka bir şey olabileceği ihtimalidir..

            Çünkü önümüzde ki yerel seçimler de 7 bilemediniz 9 puan kayıp edeceğini kabul edip, kızgınlığını da 'CHP Kumsalcıların oyuna kalmış' diyerek gösteren ve sahil kentleri gözden çıkaran, başbakanın ta kendisidir..

Ama kendisini 17 Aralık Operasyonundan daha çok zorda bırakacak şey hiçte o aklınızda geçenler olmayabilir..

Peki ne olabilir?

Vallahi bende tahmin edemiyorum ama 6. hissim bu yazıyı yazmamı zorladı ve olsa olsa, 'Başbakan'ın İmralı Anıları' olabilir diye düşünüyorum..

Yani başbakan akan kanı durdurmak adına acaba Öcalan'ı telefonla aramış olabilir mi?Yani başbakan 30 yıldan fazladır süren ve 40 bin insanın ölümüne neden olan, hükümetler bitiren, ülke ekonomisini çökerten sorunun yani Kürt sorununu çözmek adına İmralı'ya bizzat gitmiş olabilir mi?

Çünkü bu başbakandı, 'bu sorunu çözmek için gerekirse başımı taşın altına sokarım' diyen..

Bilemem ama ola ki böyle bir şeyde olsa ve Türkler kızıp, bağırıp, başbakana ve partisine oy vermese de ben kendisini kutlarım, imkan bulsam elinde de öper, oyumu da veririm..

Neden mi?Çünkü bu ülke de barış oldukça, kardeşlik yaşadıkça tapeler, mapeler , Öcalan'la fotoğraflar, hatta görüntüler olsa da bu başbakan gibi başbakanlar olmalı derim..

Kan akmıyorsa, demokrasi kör topal da olsa yürüyorsa ve bunun bedeli de ağır olsa da, AHİM'in bile tutuklu kalmasına karşı çıktığı Öcalan'la görüşmekte, hatta serbest bırakmakta gerek derim..Bu Yazı 13642 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.