• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
ÇILDIR’IN SECİM GÜNDEMİ
ÇILDIR’IN SECİM GÜNDEMİ
17 Mart 2014 / Pazartesi
Çıldır da secim gündemi yerine yerleştiği merakla beklenirken ilçemizde Belediye Başkanlığı , il meclis üyeliği Başkanlığı ve Muhtarlıklar yerlerine oturduğu sorusuna işte azda olsa cevap sizlere.

Çıldır da  secim gündemi  yerine yerleştiği merakla beklenirken  ilçemizde Belediye Başkanlığı , il meclis üyeliği Başkanlığı ve Muhtarlıklar yerlerine oturduğu sorusuna işte azda olsa cevap sizlere. Beş partinin de( AKP , CHP, MHP ,DSP,SP ) girmiş olduğu bu sürece hangi parti fark atacağı  merakla bekleniyor 280 seçmeni olan bir mahalleden 10 adayın olması Belediye Başkanlığını da zora soktuğu görünüyor .

 

AK partinin son günlerde yaşadığı hem ülke genelindeki 17 aralık yolsuzluk operasyonları ve ilçede yaşanan  gizli dağıtılan oy  toplamak için kullandıkları yardım kolileri ilçede ne kadar oy potansiyelinin  kaybolmasında etkisi vardır.

 

Chp çıldır belediye Başkanlığı yıldırım hızıyla devam ederken il meclis üyeliklerinde duraksamalar yaşandığı görünüyor  diğer partililerinde çıldır genelinde ne kadar oy alacağı merak konusu olan CHP son güne kadar çalışmalarını sürdürüyor.

 

Saadet partisi yeni adayıyla ilçede saadeti sağlayacak gibi gözüküyor yapılmış bazı anketlere göre çıldır da 3 parti görünüyor  ilçe sp sinin adayının eski belediye başkanı olması ve Çıldır’a katılan Aşık Şenlik mahallesi ‘nin  yeni Saat partisi adayı olan Adnan gündoğ du Aşık Şenlikten sonra Çıldır’ın seçme’nin oyunu elinde tutma çabası gösterdiği konuşulurken acaba Aşık Şenlikteki oyların kaç tanesini alır .

 

Mhp çıldır ilçesinin göz bebeği aline gelmiş görünüyor ak partinin son dönemde değişiklik yaparak  üyelerini değişmesi sonucu oyların MHP kaçması  ve CHP gözükmesi  MHP ilçede oy potansiyelinin daha fazla olması dikkat çekti.

 

Demokrasi sol parti gündemde duran tek parti ilçede , Aşık şenlikte ve de kendi köyünde en yüksek oyu olan Yakup Azizoğlu  tek parti konumuna gelen DSP il meclis üyeliğini alacağı gözüküyor .www.cildirgazetesi.
Bu Haber 3631 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : ÇOK YANLI VE DÜŞMANCA BİR ANALİZ Tarih : 17 Mart 2014 / Pazartesi Üye Adı :ATİLLA DÖNMEZ
BAKIYORUMKİ TÜRKİYENİN HER YERİNDE OLDUĞU GİBİ ÇILDIR DADA AK PARTİYİ LİNÇ POLİTİKASI YAPILIYOR.AK PARTİNİN GÜCÜNÜ KABULLENMEK BİR TARAFA DURSUN.BU KADAR HUNHARCA KARALAMAK AK PARTİNİN ÇILDIRDAKİ GÜCÜNÜ OKURLARDAN SAKLAMAK ÇILDIR HALKINA YAPILMIŞ BİR İHANETTİR.BU İHANETİN KARŞILIĞI SANDIKTA ZATEN VAR.BUNDAN EMİN OLDUĞUM İÇİN PEKTE BENİ VE PARTİLİ ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMI YILDIRACAK BİR GEÇERLİLİĞİ YOK BU YAZININ.AMA GÖRÜYORUMKİ BU GAZETEDE YANLI VE TARAF BİR GAZETEYMİŞ.RAKAM YAZMAK DOĞRU OLMAZ AMA ÇILDIR DA AK PARTİ AÇIK ARA FARKLA SEÇİMİ ALACAK VE ÇILDIR KADERİNE BIRAKILMAYACAK İKTİDARIN HİZMETLERİNDEN FAZLASIYLA FAYDALANACAK.ÇILDIR HALKI ÖZLEDİĞİ İKTİDARI VE HİZMETLERİ ÖNCE ALLAH'IN İZNİYLE SONRA DA HALKIN TAKTİRİYLE BU SEVİNCİ YAŞAYACAK.MEDYA DA BİLİYOR AK PARTİNİN GÜCÜNÜ DİĞER PARTİLERDE BÖYLELİKLE BU HALK GERÇEKLERİ GÖRMEZDEN GELMEYECETKİR.30 MART GÜNÜ AK PARTİYLE BERABER ÇILDIR HALKI KAZANACAK.ÇILDIR HALKI DUYARLIDIR SAĞDUYULUDUR İKTİDARIN İLÇEYE GİRMEMESİNİ SAĞLAYIPTA BU MEBALİ ÜZERİNE ALMAZ ALAMAZ BU BİR MEBALDİR BU BİR SORUMLULUKTUR BU ÇILDIRIN EN AZ 15 YILIDIR BUNU BİLECEK KADARDA TUTARLIDIR VE VİCDAN SAHİBİDİR ÇILDIR HALKI HİÇ KİMSE BUNUN AKSİNİ İDDAA ETMESİN.YILLARCA NE ÇEKTİĞİNİ BU HALK BİLİR PERDE ARKASINDAN BAKANLAR BİLEMEZ.BEN YAPILAN HİZMETLERE BAKARIM ÇILDIR'A YAPILMASI GEREKEN VE YAPILMAYAN GELMEYEN ÖNÜ TIKANAN YATIRIMLARA YANARIM. ÇILDIR HALKINA SEVGİ VE SAYGILARIMLA