• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
POLİS SEVGİLİ Mİ ÇILDIRTTI?!..
POLİS SEVGİLİ Mİ ÇILDIRTTI?!..
12 Mart 2010 / Cuma
Dün sabah yaşanan ve Göle’yi şoka sokan cinayetin arka perdesi merak edilirken, eski sevgilinin İstanbul’dan gelip Göle’nin ortasında satır ve bıçakla öldürdüğü öğretmenin Edzurum’da görev yapan bir polisle aşk yaşadığını duyduğunu ve bu nedenle kıskanıp, gelip Göle’de eski sevgilisini hünharca öldürduğu ileri sürülüyor.

İstanbul'da görev yaparken eski sevgilisinden kaçmak için Ardahan'ın Göle İlçesi Çalıdere Köyü'ne tayin olan 24 yaşındaki  anaokulu öğretmeni Saadet Uslu, ölümden kaçamadı. Yaklaşık bir ay önce Göle İlçesi'ne gelerek sahte kimlikle bir otele yerleşen Yalçın A., Saadet Uslu'yu, İstanbul'dan beraberinde getirdiği satırla öldürdü. Saadet öğretmenin, Yalçın A. hakkında İstanbul'da suç duyurusunda bulunduğu ve can güvenliği nedeniyle görev yerinin geçici olarak köyden ilçe merkezine çekildiği öğrenildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Yalçın A. polise "Onu çok seviyordum. Bana yüz vermediği ve terslediği için öldürdüm" şeklinde ifade verdi.

Ardahan'ın Göle İlçesi'ne 20 gün önce atanan anaokulu öğretmeni 24 yaşındaki Saadet Ulus, eski sevgilisi, muhasebeci 42 yaşındaki Yalçın A. tarafından evinin önünde defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Muğla Üniversitesi'nden iki yıl önce mezun oldu. İstanbul'da ailesiyle birlikte oturan ve 24 Eylül 2009 tarihinde Beşiktaş Yıldız Erten Anaokulu'nda mesleğe başlayan Saadet Uslu, burada Yalçın A. ile tanıştı. Bu kişiyle bir süre arkadaşlık yapan genç öğretmen, arkadaşlık kurduğu kişinin sabıkalı olduğunu anlayınca ondan ayrıldı.  

**KURTULMAK İÇİN EN DOĞU’YA KAÇTI Yalçın A.'nın peşini bırakmayacağını anlayan Saadet Uslu, izini kaybettirmek istedi. Bunun için tayinini isteyerek 15 Ocak 2010 tarihinde Ardahan’ın Göle İlçesi Çalıdere köyüne atandı. Köyde can güvenliği korkusu yaşayan Saadet Uslu, içinde bulunduğu durumu Milli Eğitim yetkililerine anlatınca, genç öğretmen 11 Şubat tarihinde Salimbey Mahallesi'nde Kız Meslek Lisesi ve 30 Eylül İlköğretim Okulu ile aynı bahçede bulunan Merkez Anaokulu'nda göreve başladı. Saadet öğretmen, kısa sürede arkadaşları ve öğrencileri tarafından sevildi. Ancak genç öğretmen suç duyurusunda bulunmasına ve görev yerini değiştirmesine rağmen ölümden kurtulamadı.

GÖLE'YE KADAR TAKİP ETTİ Eşinden ayrı olduğu öğrenilen Yalçın A., genç öğretmenin peşini bırakmayarak bir ay önce sahte kimlikle Göle'de bir otele yerleşti. Bu süre boyunca eski sevgilisini takip ederek bilgi toplayan Yalçın A., dün sabah 07.20 sıralarında Saadet Ulus'un evine geldi. Yalçın A. İstanbul'dan beraberinde getirdiği satır ve bıçağı da apartmanın posta kutusunun üstünde sakladı. Eski sevgilisini karşısında gören Saadet Ulus, çığlık atmaya başladı. Bunun üzerine Yalçın A., genç öğretmene satır ve bıçakla saldırdı, ardından da olay yerinden kaçtı. Saadet Ulus, 112 Acil Servis ambulansıyla Göle Devlet Hastanesi'nde götürüldü, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

**YÜZ VERMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRDÜM Cinayetin ardından kaçmaya çalışan Yalçın A. olaydan bir saat sonra ilçe çıkışında yakalandı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Yalçın A., cinayeti işlediğini itiraf etti. Saadet Ulus'u çok sevdiğini belirten Yalçın A. ifadesinde, “İstanbul’da tanıştık. Onu çok seviyordum, mektuplar yazıyordum. Ama o bana yüz vermedi. Bana yüz vermediği ve terslediği için öldürdüm" dedi. golegozlem.comwww.golegozlem.com
Bu Haber 17275 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : karşılık Tarih : 15 Mart 2010 / Pazartesi Üye Adı :savaş
ne edersin kendine edersin kendi kendine