• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Dağ: Ardahanlılar neden işe alınmıyor?
Dağ: Ardahanlılar neden işe alınmıyor?
12 Mart 2010 / Cuma
AKP Esenyurt İlçe Yönetimi, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri ile İstanbul Ardahanlılar Derneği (Ardahan Kültür Evi) ni ziyaret etmeleri ile 08.03.2010 günüde Ardahan Kültür Evi Yönetimi AKP ye iadeyi ziyarette bulundu.

AKP İlçe Başkanı Şenay Değer, Gençlik Kolları Başkanı Onur Şimşir, Ardahanlı AKP Meclis Üyeleri ve AKP İlçe Yönetim Kurulunun kalabalık bir şekilde Ardahan Kültür Evi Yönetimini karşıladılar. Yaklaşık iki saat süren toplantıda söz alan AKP Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer  Ardahan Kültür Evinin ziyaretinde memnun olduğunu belirterek “Ardahan Kültür Evi’nin çalışmalarını ve performansını takdirle karşılamaktayız. Bir sivil toplum örgütü olmanın gereğini yerine getirmektedirler. Esenyurt’da Ardahan nüfusunun yoğunluğunda kaynaklı olarak sağlıklı örgütlenmeleri Esenyurt açısından bir avantajdır. Belediyemizin Ardahan’a yönelik çeşitli yatırımları Ardahanlılara verilen değerin bir sonucudur” dedi. AKP Esenyurt İlçe Başkanlığını ziyaretinde söz alan Ardahan Kültür Evi Başkanı Tuncer Dağ “Esenyurt nüfusunun %25 i Ardahan toplumu oluşturmaktadır. Bizler yaşamış olduğumuz bu ilçede toplumlar arası denge ve hoşgörü içinde yaşamaktayız. Esenyurt İl Dernekler Birliğide bunun en iyi örneğidir” dedi. Tuncer Dağ Esenyurt’un yeni ilçe olması nedeni ile kamu kurum ve kuruluşlarda yeteri kadar Ardahanlının olmadığını belirterek “Esenyurt yeni bir ilçe olması nedeni ile yeni kadrolar oluştu ve yeni personel alındı. Ne yazık ki %25 nüfusumuza rağmen %5 bile temsiliyetimiz yok. Bu atamalarda Ardahanlılar devamlı göz ardı edildi. Yetki sahibi olan Ardahanlıların ya yetkileri elinde alındı yada başka bölgelere gönderildiler. Bu tablo toplumumuz tarafında pek hoş karşılanmadığını belirtmek isteriz” dedi.

**Neden Sadece Göle ve Hanak?

 Tuncer Dağ Esenyurt Belediyesinin Ardahan’a yaptığı yatırımlara da değinerek “Esenyurt Belediyesinin Göle ve Hanak İlçelerimize yaptığı yatırımları takdirle karşılamaktayız. Nitekim bizim bölgemizde 5 İlçe, 2 Belde ve İl Olmak üzere 8 Belediyemiz vardır. Tüm bu yerleşim alanlarının tamamının bireyleri Esenyurt’da yaşamaktadırlar. Göle ve Hanak Belediyeleri AKP lidir diye o bölgelere yatırım yapılması ve diğer belediyelerin göz ardı edilmemesi temennimizdir. AKP li olmayan diğer belediyelerimizin de had safhada sıkıntıları vardır. Esenyurt Belediyesinin siyaset üstü bir yaklaşımla diğer belediyelerimiz ile de aynı diyaloğu kurması bizleri memnun eder” dedi.                         Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.comwww.golegozlem.com
Bu Haber 4048 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.