• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Çıldır Yurdu Başlamadan Tartışılmaya Başlandı!
Çıldır Yurdu Başlamadan Tartışılmaya Başlandı!
24 Temmuz 2012 / Salı
Ardahan'ı Günü Birlik Takip veSon Dakika Haberleri Okumak İçin TIKLAYINIZ
www.kuzeyanadolugazetesi.com

İHALEYİ NEDEN İPTAL EDİP, DAHA YÜKSEK FİYATLA, DERNEK BAŞKANININ KARDEŞİNE VERDİNİZ?

 Ardahan’ın Posof gibi sınır ilçesi olan Çıldır'da Yüksek Öğrenimi Destekleme Derneği öncülüğünde yapılması planlanan Çıldır Meslek Yüksekokulu öğrenci yurdunun ihalesinde bazı usülsüzlükler olduğu ileri sürüldü.

Alınan bilgilere göre Gürcistan ile Ermenistan’a komşu olan ve Ardahan Üniversitesi’ne bağlı Çıldır Meslek Yüksek Okulunun bulunduğu Çıldır’da kurulan Çıldır Yüksek Öğrenimi Destekleme Derneği öğrenci yurdu yapmak için geçtiğimiz 17.07.2012 Tarihinde saat 14.00’da ihale açtı.

 **İhale dernek başkanının kardeşine verildi!..

Açılan ihaleye 4 firma katıldı. Yalpan ihale sonucu Narin İnşaat isimli firma dernek tarafından yaptırılacak olan yurdu 760 Bin TL:’ye yapacağını belirtti bu yönde teklif sundu.

Ancak ihalenin bitmesi ardından ne olduysa aynı dernek yönetimi 17 Temmuz’da yapılan ihaleyi iptal ederek, yurdun yapımını aynı zamanda dernek başkanının kardeşinin sahipliğini yaptığı Metin İnşaat’a verdi. Bilinmeyen bir nedenle önceki yüklenici firmanın teklifini ret edip, daha yüksek fiyat veren Metin İnşaat’a ihalenin verilmesi akıllarda soru işareti bırakırken, ihaleyi alan Metin İnşat’ın dernek başkanının kardeşine ait olması ise etik olarak karşılanmadı.www.kuzeyanadolugazetesi.com
Bu Haber 4672 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : iyice araştırdınızmı? Tarih : 27 Temmuz 2012 / Cuma Üye Adı :ahmet coşkun
Sayın yönetici sizinde belirttiğiniz gibi ihaleye 4 firma katılmıştır.Katılan firmaların hiç biri avans almadan işi yapmak istememişlerdir.bundan dolayı ihale hakediş şeklinde ödeme yapmak şartı ile METİN İNŞAATA VERİLMİŞTİR.Bu ihalenin metin inşaata verilmesinde dernek başkanının hiç bir yaptırımı olmadığı gibi Metin inşaatın almasına tarafta değildi. Şunu unutmayın bu ihale devlet destekli bir iş değil.dernekte aslında istediği firma ya verme yetkisine sahiptir.bu yurdun yapımınıda çıldırlı iş adamları üslenmiştir .onlardan biride benim.ben bu ihaleyi çıldırlı birisinin almasındanda son derece memnun oldum.size ne oluyor.siz kaç para verdinizki ihale şeklini tenkit ediyorsunuz.